tvorbamap.cz

tvorbamap.cz

Navigace

bullet.gif

Domů


bullet.gif

Články


bullet.gif

Ke stažení


bullet.gif

Fórum


bullet.gif

FAQ



bullet.gif

Herní server


bullet.gif

Chat


bullet.gif

Převod jednotek



bullet.gif

Soutěž


bullet.gif

Síň slávy



bullet.gif

Podpořte nás


bullet.gif

Kontakt


bullet.gif

Vyhledávání


bullet.gif

RSS


Herní server

Shoutbox

Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

12.05.2024 22:40:06
existuje v goldsrc možnost textur ktoré vytvárajú osvetlenie?
±0


13.01.2024 19:02:53
bohužel je rozmanitost map dost limitována enginem
±0


13.01.2024 19:01:49
na kotelně už je přes 10 let rc cars mód :)
±0


19.12.2023 22:14:07
Viděl jsem Rally mod na GoldSRC ale mod přímo na serveru v CS 1.6 mě teda překvapil :)

PS.: Já tak nemám rád ty nové shorts videa na výšku co se nedají posouvat.
±0


07.11.2023 12:13:08
Rocket League v CS 1.6? Kam se hrabe BMod...
https://www.youtu...svJz-FS8Yo
+1


04.11.2023 19:11:48
Jedli ste už niekto fritovaný snickers? je to pecka.
-1


15.12.2022 15:52:59
ako kto, praví Bruti mladnú :D inak aj napriek tomu, že je to tu už mrtve, všetko najlepšie;)
±0


13.12.2022 12:35:18
Zítra to bude 13 let od založení tohoto portálu.
To já jen tak, abyste si uvědomili, jak rychle stárnete.
±0


07.09.2022 23:43:14
Ahojte, po siedmich rokoch som sa nostalgicky pozrel spat na toto forum a ono este stale existuje :) Nedokazal som si obnovit stary ucet, email uz je zruseny tak aspon takto sa hlasim ;)
±0


04.08.2022 06:28:29
žijemeee :D ani minuska od kadejakých mrožov nám nevadia
-1


Číst diskuzi

 Tisk diskuze
Přidám dveře --> Fatal Error
donald750
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 00:26
Člen

Hodnocení: +56 (91%)
Příspěvek: 55
Založený: 11.10.11

Zdravím, mám mapu, která je hodně velká a už jsem řešil problém s errorem EXCEEDED MAX PATCHES, který jsem vyřešil připsáním parametru -chop 256 k RADu. V mapě jsou udělané místnosti, které ale dosud nebyly přístupné a já ted postupně dodělávám dveře - to znamená že udělám díru v nějaké zdi pomocí "Carve" a nakopíruju a usadím na místo dveře. Jenže jakmile toto udělám, tak se mi po zkompilování a při spouštění mapy objeví "Fatal error: Allocblock: full". Tento error jsem už párkrát viděl a četl jsem si, co všechno může být jeho příčinou. Myslím si, že by to mohlo být tím, že přidáním dveří mapu zvětším o tu místnost a že se tam zvětší počet něčeho, co překročí nějaký limit, ale nejsem si tím jist. Pokud tam dveře dám, ale dám je tam pouze jako brush a nikoliv jako entitu, tak mapa jde zkompilovat. Už jsem tu jednou psal, že mám na mapě hodně entit a že mi to psalo něco s překročením limitu v konzoli... napadá mě, nemůže být tento error způsoben příliš vysokým počtem entit? Zkusil jsem ještě zkompilovat mapu s parametrem -chop 512, ale to také hodilo ten samý error.

V popisu tohoto erroru je napsáno:
"If it happens during compile, do not use WC/Hammer to "run" the map, but use a front end or batch file to compile with. You could also get more RAM."
Je tedy možné se tomuto erroru nějak vyhnout nebo omezit jeho zobrazení?
Dá se něco dělat s tou mojí mapou, nebo už ji nemohu více zvětšovat?
±0
 
donald750
#2 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 00:30
Člen

Hodnocení: +56 (91%)
Příspěvek: 55
Založený: 11.10.11

Ted jsem si uvědomil, že v tom popisu je napsáno: pokud se to děje při kompilaci. Pokud tomu dobře rozumím - a mě tento error vyskočí při spouštění mapy.
±0
 
Backup
#3 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 00:52
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Hodnocení: +5310 (95%)
Příspěvek: 1218
Založený: 12.12.09

Na problém s počtem entit bych to neviděl, spíš jde o to, že když ty dveře převedeš na func_wall, přestanou blokovat VIS. Jako první bych zkusil vyřešit ten exceeded max patches jinak než přes -chop, tzn např. optimalizací csg, nebo zvětšením scale u některých textur. Možná by nebylo od věci přiložit .rmf, abychom věděli s čím máme tu čest.
Upravil/a Backup dne 15.12.2011 00:52
±0
 
http://backup.tvorbamap.cz/
donald750
#4 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 13:32
Člen

Hodnocení: +56 (91%)
Příspěvek: 55
Založený: 11.10.11

Tak přikládám mapu v RMF, k tomu textury a složku s modely. Většina textur na mapě se načítá z přiloženého WAD, ale je tam pár textur, které se načítají z halflife.wad, který jsem k mapě nepřikládal.

O té optimalizaci jsem četl ten článek, ale zatím jsem se do toho nějak nepouštěl. Asi proto, že nějak nevím, jak mám začít a také se mi do toho zatím nechtělo. Byl bych rád, pokud se ten můj problém netýká limitu entit, protože tam ještě chci určitě přidat nějaké entity (něco, co bouchne s výbuchem bomby, několik dalších světel a pár rozbitných modelů a nějaké ty dveře).

Něco málo o přiložené mapě:
Jedná se o mapu naší střední školy. Snažíme se o to, aby bylo přístupno co nejvíce místností a aby alespon trochu připomínaly skutečnost. Nejedná se o žádný teroristický úmysl i když to tak možná vypadá na první pohled. Cílem je jen, aby jsme si mohli se spolužáky zahrát v naší škole a mít z toho jen srandu. V přiloženém RMF je většina tříd přístupná, ale nic tam není. Zatím ještě nevíme, jestli tyto třídy v konečné verzi budou a nebo ne, ale vypadá to spíše, že budou zbytečné a tak je asi smažeme. Je tam také dost míst, kde nejsou vyleděné textury (většinou kolem schodů)... prostě jsou tam věci, které se Vám asi třeba moc líbit nebudou, ale většinou o tom vím. Prostě, ještě to není hotové. :)
Aktuální problém je v oblasti poblíž Bombsite A - alespon nyní se soustředím na tuto oblast a právě tady jsem se setkal s problémem se dveřma.

Jsem zvědavý na Váš názor - ať už budete mapu kritizovat nebo chválit.
donald750 přiložil následujíci soubor:
de_sps_kh_a.rar
±0
 
Backup
#5 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 18:47
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Hodnocení: +5310 (95%)
Příspěvek: 1218
Založený: 12.12.09

Vypadá to na teroristický útok na CS engine.
img213.imageshack.us/img213/3079/hammer2011121517552517.jpg
Oblouky se vytváří přes Arch, ne přes carve. Viz druhy brushů a kdy nepoužívat carve. Taky by to chtělo použít méně stěn, 8 stěn na jeden oblouk je víc než dost, 4 bohatě stačí.

img845.imageshack.us/img845/6810/hammer2011121517530056.jpg
V podstatě to samé, možná bych zahodil i ten celý oblouk a hodil tam normální zlom.

img560.imageshack.us/img560/5796/hammer2011121517532795.jpg
Ideálně převést na model nebo alespoň dočasně na func_wall.

img140.imageshack.us/img140/1187/hammer2011121517560360.jpg
Místo té spousty skel použij jedno na celou oblast (pro každé okno/dveře jedno sklo místo aktuálního rozdělení na tabulky). Ty rámy dveří a oken by bylo dobré nahradit jednoduchým brushem s modrou texturou. Jen na jedněch dveřích bys ušetřil tak 100 faců.

img853.imageshack.us/img853/3674/hammer2011121517564096.jpg
Je nutné mít shody i zespodu? To je spousta zbytečných faců. Na spodní stranu bych hodil jeden brush co by zajišťoval spodní šikminu a blokování visu; vrchní stranu bych převedl na func_wall nebo func_detail. Taky si dej bacha na ty facy co se překrývají, ty taky dělají slušný bordel.

img802.imageshack.us/img802/5628/hammer2011121517572548.jpg
Jsou ty futra (zárubně) nutné? Jsou to další zbytečné facy.

Určitě by toho šlo najít ještě víc.
Upravil/a Backup dne 15.12.2011 18:51
+3
 
http://backup.tvorbamap.cz/
donald750
#6 Vytisknout diskuzi
Přidané 15.12.2011 21:25
Člen

Hodnocení: +56 (91%)
Příspěvek: 55
Založený: 11.10.11

Takže děkuji za kritiku, pokusím se to dát nějak do kupy.

Jedná se o moji první mapu a je to na tom vidět. S mapou mi pomáhá ještě kámoš, který dělal např. to na 1. a 2. obrázku. Říkal jsem si, že je tam toho nějak moc, ale tak, mylslel jsem si, že to snad nebude takový problém, ale jak vidím, tak to problém je. Ale ani já jsem nevěděl, že to jde dělat přes Arch. Podobných oblouků je v mapě více.

3. obrázek - polička. No, kdybych vyřešil vše ostatní, tak bych snad i mohl tuto poličku nechat. Vím, že jsem to mohl udělat jako model, ale zase se mi nechtělo dělat kolizní box, když je to takový jednoduchý tvar.

4. obrázek - prosklené dveře. No, došlo mi, že je to šílené, navíc v tom počtu, kolik jich na mapě je, ale už je to dýl, co jsem tyto dveře dělal. Dělal jsem je ještě v době, kdy mi nešlo udělat texturu s průhledným pozadí a tak mě ani popravdě nenapadlo, že bych to mohl udělat o mnoho lépe. Bude to asi jedna z prvních věcí, které se pokusím napravit protože toto je opravdu šílené.

5. Schody - tohohle jsem si všiml po čase, když jsem viděl zde článek o schodech, ale zatím jsem to neřešil. Ale když si to tak uvědomím, tak kdybych na každém schodu ušetřil 1 face a v mapě je cca 150 - 200 schodů.... no, to už je hodně znát.

6. Dveře - to futro bych tam rozhodně chtěl zachovat. Bez nich to nebude ono.

Prostě, někde v hloubi vím o těch problémech, ale nebral jsem to na vědomí. Když jsem ty konkrétní věci dělal, tak jsem zjistil, že mapa jde zkompilovat, že nikde není žádný error, prostě na první pohled je vše OK a tak jsem byl rád, že už mám danou část za sebou a více sem to neřešil, ale ted to řešit budu. Pro příště už vím, že když něco dělám, musím u toho přemýšlet, aby to mělo co nejméně faců.
±0
 
donald750
#7 Vytisknout diskuzi
Přidané 22.12.2011 16:46
Člen

Hodnocení: +56 (91%)
Příspěvek: 55
Založený: 11.10.11

Tak jsem udělal následující:

- seřízl jsem ty schody, ale zatím jsem je nechal jako brush (nepřeváděl sem je na func_wall).

- opravil jsem ty špatně udělané oblouky

- zkoušel jsem něco vymyslet s těmi prosklenými dveřmi, ale kvuli 2 důvodům jsem je zatím nechal být:
1) vypadá to divně (ale dalo by se to přežít)
2) Nejde rozbíjet sklo, které je v prosklených rámech kolem dveří (ve dveřích samotných je sklo nerozbintné). Udělal jsem ty nové rámy jako func_wall. Možná kdybych použil nějakou jinou entitu, tk by to třeba šlo rozbít. Napadá mě kombinace func_illusionary a kolizní box s texturou CLIP, ale nevím, nevím. Každopádně, kdybych každý ten rám nahradil třemi brushi (strany + vršek), tak bych ušetřil asi tak 400 brushů v celé mapě. BTW: Ty dveře, co jsou na obrázku výše jsou v mapě jediné a největší

- asi 150 brushů sem smazal

-asi 300 faců jsem onuloval

Mapa se rozjela, ale od té doby sem zase něco přidělal a zase to nejede, takže odstranuji zbytečné místnosti, snažím se něco ještě onulovat. Jediné, co v mapě nechám na 100% (z výše přiložených screenů) tak, jak to je, jsou futra dveří na posledním obrázku a ty poličky na 3. obrázku - s tím opravdu nic nehodlám dělat.
+2
 
Přejít na fórum:

Přihlášení

Jméno

Heslo



Nejste členem?
Zaregistrujte se!

Ztracené heslo?

Seznam článků

Diskuze fóra

Nejnovější příspěvky


bullet.gif

Ako zmeniť predvo...

(BRUT)
bullet.gif

Neexistují...

(Asiimovicek)
bullet.gif

Miznúce objekty

(Gyuki)
bullet.gif

trigger

(nifty)
bullet.gif

Chyba kompilace...

(Backup)
bullet.gif

Svetlo sa nec...

(boxolop1)
bullet.gif

map change fa...

(boxolop1)
bullet.gif

Svetlo

(boxolop1)
bullet.gif

MAPY

(Slivka)
bullet.gif

Pády serveru př...

(latins)

Odkazy

Kotelna Mix-Arena.eu - Gaming portál AMX Mod X nonsteam.cz - seznam CZ/SK Non-Steam Counter Strike serverů

Twitter & FB


Kdo je on-line

bullet.gif Hosté on-line: 3

bullet.gif Členové on-line: 0

bullet.gif Registrovaní členové: 949
bullet.gif Nejnovější člen: verseludes